Ak Parti İlçe Başkanı Sami Özsoy'un valilik ziyareti olay oldu.

Ak Parti İlçe Başkanı Sami Özsoy'un valilik ziyareti olay oldu.

Ağustos 28, 2023 - 11:55
 0  3
Ak Parti İlçe Başkanı Sami Özsoy'un valilik ziyareti olay oldu.

Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy, Adana'ya yeni atanan Vali Yavuz Selim Köşgeri ziyarete gitti. İddiaya göre, İlçe Başkanı Özsoy, vali Köşger'in ziyaretine ilçe yönetim kurulu üyeleri yerine iş adamı Dinçer Dinç'i götürdü

Bu durum Ak Parti Ceyhan İlçe yönetim kurulu üyelerinin tepkisine neden oldu.

Bazı siyasetçiler bu yaklaşımın kabul edilemez olduğunu, yönetim kurulu üyeleri yerine Dinçer Dinç tercihinin siyasi etiğe uymadığını söylediler.

Cuma akşamı Tam Adana TV ekranlarında Ersin Sucu'nun programına konuk olan Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Azmi Ertan, Başkan Özsoy'un bu yöndeki hareketinin art niyetli olmamakla birlikte önemli bir hata olduğunu ifade etti.

Olayın kamuoyunda, Dinçer Dinç"in Vali Köşger ile 'özel gayeli' tanıştırıldığı hissini uyandırdığına dikkat çeken Azmi Ertan, "Sami Özsoy'u genç, dürüst ve iyi yetiştirilmiş bir insan olarak biliyoruz. Keza, babası Samim Özsoy'da Ceyhan'da sevilen, sayılan, muhterem bir insandır. Sami Özsoy ilçe başkanlığına, partinin Ceyhan Gençlik Kolları Başkanlığından geldi. Bu görevi Bülent Demirel, Süleyman Ulu, Cemal Saim Çetenak gibi ustalardan devr aldı. Sami Özsoy’un gerek kendi kişiliğinden gerekse babası Samim Özsoy’un herkesim tarafından takdir gören kredisini tüketmemesi gerekiyor" dedi.

"Yönetim kurulu üyelerinin isyanına hak vermek gerekir" diye konuşan Azmi Ertan, "kimsenin seçilmiş kurul üyelerini dışlamaya, niteliksiz insanlar olarak görmeye hakkı yoktur" dedi.

Dinçer Dinç’in yayın sonrası Tam Adana TV İmtiyaz sahibi Ersin Sucu’yu arayarak "28. Dönem Ak Parti Milletvekili adayı sıfatı taşıdığını söylediğini kaydeden Ertan, "Milletvekili adaylığı sıfat değildir. Burada gerçek sıfat sahipleri ilçe yönetim kurulunun aktif üyeleridir. Bu itibarla gerek Sami Özsoy ve de gerekse Dinçer Dinç’in başta gazeteci Ersin Sucu olmak üzere, ilgili kişilere özür borcu vardır” şeklinde konuştu.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow