50'nci yıldönümlerini nikah tazeleyerek kutladılar

50'nci evlilik yıldönümlerini nikah tazeleyerek kutladılar.

Ağustos 19, 2023 - 07:13
 0  11
50'nci yıldönümlerini nikah tazeleyerek kutladılar

4 çocuk 7 torun sahibi Sevim- Süleyman Onatça çifti, 50’nci evlilik yıl dönümlerini, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın kıydığı nikahla tazeleyerek kutladı.

Gelinlik ve damatlık giyen çift, davetlilerle birlikte gönüllerince eğlendi.

Adana’da yaşayan Süleyman (70) Sevim (70) Onatça çifti 50 yıl önce birbirlerini severek evlendi. Çiftin bu evlilikten 4 çocuğu, 7 torunu dünyaya geldi. Birbirlerini seven ve her 10’uncu evlilik yıl dönümlerinde kutlama yapan çift, 50’nci evlilik yıldönümlerini sevdikleriyle birlikte organizasyon yapıp nikah tazelemeye karar verdi.

Seyhan Nehri kıyısındaki bir otelde düzenlenen etkinlikte Onatça çifti gelinlik ve damatlık giyerek torunlarının kollarında nikah töreni yapılan alana geldi. Çiftin nikahını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar kıydı.

"TÜRKİYE’DE EVLİLİK MÜESSESESİ ÇOK ÖNEMLİ"
Nikah töreninin ardından açıklamalarda bulunan Süleyman Onatça, "Birbirimizi severek nişanlandık. Birbirimize saygı ve sevgimiz hiç eksik olmadı. Her 10 yılda bir çocuk ve torunlarımızla büyük kutlama yaptık. 50’nci yılı doldurduğumuzda eş ve dostlarımızla böyle bir kutlamayı yapalım dedik. Aslında torunlarımıza ve çocuklarımıza örnek olsun diye başlamışken biraz daha çevremizdeki insanlara da, gençlere de örnek olmak istedik. Gençler çok geçimsiz durumdalar. Birbirleriyle evlilikleri çok uzun sürmüyor. Halbuki Türkiye’de evlilik müessesesi çok önemli bir müessese. Biz 50 yıldır sağlam, birbirimize saygı duyarak, birbirimize hoşgörülü davranarak, incitmeden buraya kadar getirdik" dedi

"BİRBİRİMİZİ KIRMIŞSAK ÖZÜR DİLEMEDEN YATMADIK"
Mutlu evliliğin sırrının ‘sevgi ve saygı' olduğunu aktaran Onatça, "Bana göre hoşgörü ve saygı. Birbirimizi anlama. Ben değil biz diye düşünmek. Birlikte hareket etme, birlikte karar verme ve birbirine danışma. Bana göre en büyük sır o. Bir insan evlilikte ya da bir arkadaşlıkta bile bir kusur ararsa o kusuru bulur. Biz o kusurları hiç birbirimizde aramadık. Bana bir şey söylediyse iyi niyetiyle söylemiştir diye düşündüm. Her söylenen kötü sözde iyilikler aradım. Biz hiçbir gece birbirimizi kırmışsak özür dilemeden yatmadık. Hiçbir gece küs, birbirimizden ayrı yatmadık. Bu bizim çimentomuz oldu" ifadelerini kullandı.

Sevim Onatça ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Çok mutluyuz gerçekten. Çok mutlu bir 50 yıl geçirdik. Birbirimizi çok seviyoruz. Hiçbir zaman sevgimiz eksilmedi. Sadece sevgi ve saygı olsun. Gerisi para, pul hiç önemli değil" diye konuştu. 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow